2017. október 28., szombat

105 kg bent press bellekkel, orosz parkour videó


Márai Sándor Napló 1943--1946
Ámokfutás a munkával melybe a legtöbb alkotó ember ötvenéves korára belepusztul: lehet ezt tudatosan, mesterségesen lassítani? Megállítani? Szabályozni és adagolni ezt a lángot? Módszerrel, életrenddel, tapasztalattal korlátozni? Nem hiszem. (Csak Goethe tudta.) Ötvenéves korára művével készül el az ember vagy életével. 13. oldal
",,,a halál ... vizsga, melyre egy életen át készülünk. Hűségesen kell élni de hűségesen is kell meghalni ... ahhoz a belső törvényhez, mely életünk értelme volt." 114. o. (Moldova 77 prédikátor könyvét juttata eszembe. "A harcot megvívtam, hitemet megtartottam." mondja az egyik szereplő.....)
"Egy író nem egy író aki leül egy szobában és önkényesen író: egy író egyszerűen egy idegrost egy szellemi organizmusban...." 115. o.
"Már nem szeretem a "bátor" embereket, gyanakvással szemlélem őket. Kínjában mindenki bátor a gyáva is ha itt a pillanat. A szívós embereket szeretem akik végül is teljesítik azt amire vállalkoztak s talán közben nem is olyan bátrak." 118.o.
",,, a nagyság legtöbbször nem cselekedetünk, művünk, magatartásunk, megnyilatkozásunk, hanem valami más néma,  a szavak és cselekedetek mögött lappangó tartalommal. Talán a bensőség mellyel démonának felel az ember. S csak az lehet nagy akinek van démona. Scott Walternek például nem volt. De  egészséges volt: s az egészség talán több, mint a nagyság. De az embereknek mégis inkább van szükségük azokra a boldogtalan, vívódó szellemekre akik írtózatos áron valamilyen evangéliumi üzenetet közvetítenek." 120.o. 
"... a zseni egyszerre egészség és betegség ... olyan ember aki meg is hallja amit a démonja súg neki. Mert feltehető, hogy sok átlagembernek is van démonja csak nincs hallása ahhoz, amit ez a szellem súg neki...." 179.o.
"Szent Benedek életszabályai arra tanítanak, hogy minden nagy magatartás titka a hallgatás és a mérték..." 187.o.

2017. október 15., vasárnap

Olimpiai súlyemelés, humor, Márai Sándor


Olimpiai súlyemelés orosz fb




Márai Sándor 1984-1989 Napló:
Soha nem nyitom fel régebben megjelent könyveim, de most valamit kerestem az 1943-44-es Naplókötetben, és váratlanul a következő sorokat olvastam: „Negyvenhárom évet éltem eddig. S ha még egyszer ennyi időt élek? S nyolcvanhat leszek? Többet tudok majd? Boldogabb leszek? Biztosabbat gyanítok Istenről, emberekről, természetről és természetfölöttiről? Nem hiszem: A tapasztaláshoz idő kell, de az idő bizonyos megismerésen túl nem mélyíti a tapasztalást. Egyszerűen öregebb leszek, sem több, sem kevesebb.” A sorok különösen konganak át 43-ból, amikor a könyvet kinyomtatták, 85-ben, amikor most olvasom. A kérdésből valóság lett, a 86-ot egy év híján megéltem. És nem tudok többet. Inkább csak kapargatom össze, amit negyvenhárom év előtt már tudtam, de közben elhullajtottam, elfeledtem.




2017. október 8., vasárnap

2017. október 4., szerda

Nutricionizmus részletek Michael Pollan: Életadó ételeink könyvéből

Michael Pollan: Életadó ételeink (Nyitott könyvműhely, Budapest, 2010)
11.o.: "... a legtöbb ember már nem ugyanazt eszi, amit az anyja evett, sőt azt sem amivel anyja gyermekként etette... A mai Amerika étkezési kultúrája már nemcsak egyszer változik meg generációnként és ez a történészek számára példa nélküli, a mi számunkra pedig zavaró."
36.o.: "A modern nutricionizmus ... a makronutriensek csatározásairól szól: fehérje a szénhidrát ellen, szénhidrát a fehérje , majd a zsírok ellen és a zsírok a szénhidrátok ellen... Közben a gigászi harcok árnyékában kisebb polgárháborúk tomboltak a három nagy egyre növekvő birodalmán belül: harcoltak már egymás ellen a finomított szénhidrátok és a rostok, az állati és növényi fehérjék, a telített zsírok és a többszörösen telítettlen zsírok valamint - valahol mélyen a többszörösen telítetlenek tartományában - az omega-3 zsírsavak is harcoltak az omega-6 csoport ellen. Mint sok más ideológiában a nutricionizmusban is megbúvik a mélyben valamiféle dualizmus. A hívőknek mindig szükségük van egy rossz nutriensre, amelyet ostorozhatnak és kell egy megmentő szent nutriens is."
39.o. : Margarin " ... a gyártók hamar rájöttek, hogy némi bütykölgetés után termékeiket nagyszerűen el lehet úgy adni, ha a vajnál sokkal jobbnak tüntetik fel. Ha azt mondják, hogy olyan vaj, amelyből eltávolították a káros nutrienseket - a koleszterint és a telített zsírokat - és helyettük jó nutrienseket - többszörösen telítetlen zsírokat és vitaminokat  - adtak hozzá. Ha egy margarin nem üti meg a mércét, egyszerűen csak hozzá kell adni a megfelelő nutrienseket (D-vitamin? Itt van! A-vitamin? Persze tessék!).
44.o.: Az 1977-es Étkezési célokat és az Amerikai Tudományos Akadémia a táplálkozás és a rák kapcsolatáról szóló 1982-es beszámolóját követő esztendőkben a törvény által intézményesített abszolutizmussal felfegyverkezett élelmiszeripar egymás után alakította át népszerű ételféleségek ezreit úgy, hogy azok több olyan nutrienst tartalmazzanak, amelyet a tudomány és az államigazgatás jónak tartott, azokból pedig kevesebbet, amelyeket károsnak minősítettek. "
Utólag:
74.oldal: A kenyérszelet szénhidrátjai lassabban szívódnak fel ha megkentük mogyoróvajjal. Ráadásul a mogyoróvaj tompítja az inzulinválaszt... Igyon kávét a sült húshoz és kevesebb vasat tud felvenni a húsból. Ha olivaolajjal készítjük a paradicsomsalátát akkor több likopénhez jutunk a paradicsomból, mert az olivaolaj elérhetőbbé teszi a szervezet számára. A kakukkfűben található vegyületek némelyike segít az étel valamelyik komponensének lebontásában vagy serkenti egy másik komponens ellen védő enzim termelődését. ... Még éppen csak elkezdtük ezeknek a folyamatoknak a feltérképezését.

2024, november, 3, kettlebell hírek

  Alexander Bogucharov 40 kg-al 26 felvétel és guggolás és nyomás 1 perc alatt 25 szakítás gömbbel felfelé a 40 kg-os bellel. Robotok és mes...