2012. február 29., szerda

Lovaglás csúszós utakon, bal kézzel íjászat

Elsőnek itt is gratulálnék Szabolcsnak. Ő vele múlt héten vettük az egylábas guggolást. Óra vége felé körülbelül félig ment neki, leginkább ellensúllyal. Tegnap meglepett egy szabályos, súly nélküli pisztollyal!

A kedves olvasó észrevehette megváltozott a blog sablonja. Ez az úgynevezett dinamikus nézet. Ha rámegyünk a sidebar részre a legördülő listáról kiválaszthatjuk milyen sablonban szeretnénk nézni a blogot. A blog jobb oldalán fekete csík található. Ha erre rávisszük az egeret megjelennek a tartalomcímek. Úgy mint honlapok, címkék, blogok és így tovább. Erre rákattintva megjelenik a tartalom is. Megnéztem másik gépen is a blogom. Ott nem jelent meg a jobb oldalt lévő fekete csík. Később kiderült, csupán frissíteni kell.

Tegnap csúszós utakon lovagoltam. Emiatt nem kevés nagy szívdobbanásom volt. Gusztáv azonban jól megoldotta. Bíznom kellett magamban és a lóban. Az már csak hab volt a tortán, hogy otthon felejtettem a thermo csizmát és gumicsizmában kellett kimennem. Fázott is a lábujjam. Remélem csütörtökre jobbak lesznek az utak. 

Ma felvettem a balkezes íjászatomat. Idáig jutottam a téli hónapok alatt - ebbe beleértem a késő őszi hónapokat is. (Körülbelül 10 lépésről lőttem 30 centis korongra.) Holnap fordul a kocka és ismét a jobb kezes íjászat kerül előtérbe. Nagyon lassan jó lesz  a pálya. Ekkor -idén is- eltűnik a tereplovaglás és csak lovasíjászat lesz. A természet diktál. ("Rideg anya Óh természet." - mondta egy XVI. századi magyar krónikás.)

Úgy tervezem pénteken megpróbálom a WKC tesztet. Jelen szakaszban ki van zárva a 32 illetve a dupla 32 kg ezért 24 kg-al tervezem végrehajtani. Felvétel részénél semmiképp nem kívánok maxra menni. Eleve az egészet biztonságira terveztem. Íme:


Gyakorlat
Tervezett ismétlésszám
Pontszám
Valóság
Pontszám
Clean
60
180


Long cycle press
48
144


Jerk
48
144


½ snatch
84
252


Push press
48
144




E: 864



Ennek szellemében ma nincsenek ezek a gyakorlatok. 13 kg-os buzogányokat használom és 24 kg-al hajtok végre török felállásokat.

2012. február 26., vasárnap

WKC teszt

World Kettlebell Club tesztje:

WKC Strength & Conditioning Quotient

This is a kettlebell fitness test introduced by the World Kettlebell Club. The test consists of five different kettlebell exercises and runs for a total of fifty minutes, each round consisting of six minutes of work and five minutes of rest.

The test goes as follows:

Round 1: 6 Min Cleans (Max pace 20 rpm)
Rest 5 min
Round 2:  6 Min Long Cycle Press (Max pace 10 rpm)
Rest 5 min
Round 3: 6 Min Jerks (Max pace 20 rpm)
Rest 5 Min
Round 4: 6 Min 1/2 Snatch (Max pace 18 rpm)  (The bell is returned through the rack position.)
Rest 5 Min
Round 5: 6 Min Push Press (Max Pace 20 rpm)

Rules:
  • The same kettlebell is used throughout one round and cannot be set down before the rest period.
  • Different size bells may be used for different exercises.
  • Multiple hand switches are allowed during the round.
  • No extra credit is given for going over the maximum pace. So if you finish before the time limit, just enjoy the extra rest. (And next time choose a heavier bell.)
  • The exercises cannot change.
Calculating the score:
  • Multiply the number of repetitions done in one round by a multiplier given according to the weight of the bell being used.
  • Add all the scores together. 
Multipliers:

 8 kg1
 12 kg1.5 
 16 kg
 20 kg2.5 
 24 kg
 28 kg3.5 
 32 kg
 36 kg4.5 
 40 kg
 44 kg5.5 
 48 kg
Scoring example:
1. 32 kg – 84 reps x 4 = 336
2. 24 kg – 48 reps x 3 = 144
3. 28 kg – 48 reps x 3.5 = 168
4. 24 kg – 84 reps x 3 = 252
5. 24 kg – 72 reps x 3 = 216


S&C Grading system
Men:
Less than 720 : Low
721-900 : Average
901-1080 : Good
1081-1260 : High
1261-1440 : Extreme
More than 1441 : Superhuman (Denisov et. al)
Women:
Less than 360 : Low
361-540 : Average
541-720 : Good
721-900 : High
901-1080 : Extreme
More than 1081 : Superhuman
 Hatalmas köszönet Eszternek aki megtalálta és felhívta a figyelmemet erre a tesztre! 

2012. február 25., szombat

Kettlebell Miskolc challenge, második próba


Ma délelőtt másfél órás átmozgatás. A tartalmán nem változtattam. Csak a szélmalom rávezetőt szélmalomra cseréltem. 
Délután ismét megpróbáltam a KB Miskolc challenget. Anno elég biztonságit mentem, bő 3 óra alatt végeztem.
Most 26 perc alatt eljutottam a 8-as létrafokig. De abba már nem kezdtem bele. A dupla szakítás nagyon nehezen ment. Amiben nincs semmi meglepő hisz hónapok óta nem szakítottam dupla súllyal. Másrészt múlt héten a Tiszaújváros challenge nél lejött a bőr a kezemről és még nem gyógyult be teljesen -ahogy fáradtam egyre kevésbé tudtam a súly átfordulás részre odafigyelni, közben pedig kicsit elengedni a súlyt, elment a finom mozgás. (Ezért a szakításokat mindig tartóba hoztam le most.)

Utólag:
Ma megtaláltam a legkorábbi kettlebell edzésnapló bejegyzésemet.
Anno az első könyv amit Paveltől olvastam a Relax into stretch könyv volt. Már 2006 márciusából van edzésnapló bejegyzésem az ez alapján végzett nyújtásról. 
(Az oszlopfogást ne kérdezzétek. Fogalmam sincs mi lehetett.:))


2012. február 24., péntek

Lovaglás, érdekességek

Tegnap semmi kedvem nem volt lovagolni. 
A bánya fölötti dombon dübörgött a szél a semmiben!
Fél órát lovagoltam. Sok volt!

A szakdolgozatra azt mondták ezt így le lehet adni -itt a TO-s néninek is rá kell bólintani....  Még egy óraterv kell hozzá és akkor sínen vagyok.Májusban lesz a védése, előreláthatólag.

Ma úgy terveztem megpróbálom ismét a kettlebell miskolc challenget. Lehet holnap lesz belőle. 

Pár érdekességet megosztok. Érdemes megnézni.
Örkénytábori iskola. Ez egy rendkívül patinás iskola volt. Ha jól emlékszek egyik képzési időszak végére csak hárman maradtak-ami sokat elmond a képzés keménységéről. Sajnos a háború miatt nem lett világhírű. Itt oktatott például Némethy Bertalan aki később kiment az USA-ba és komoly érdemeket szerzett az ottani díjugratás... sikereiben. Mindenkiről aki itt végzett el lehet mondani a kor legjobb lovasai közé tartozott. Egyszer jó lenne hozzájutni a tankönyveikhez.

2012. február 23., csütörtök

2012. év első lovasíjász edzése

Beköttettem a szakdolgozatomat. Holnap adom le. Számomra a történelem szak kettő legnagyobb tanulsága a következő. Alaposan vizsgáljam meg a látott, hallott információkat -például forráselemzésnél milyen stílusban írták az oklevelet..., mi a papír anyaga stb.- és csak utána fogadjam el. Valamint a részeket össze tudjam tenni egésszé illetve meglássam a részek mögött az egészet.

Kinéztem az új vesszőket amit használni fogok az új lovasíjász szezonban. Kassai karbon. Kipróbálom.
Kedd délután lovasíjásztam. Lassan itt a tavasz és vele együtt a zöld fű. Ezért bevállaltam a vágtát. Ehhez természetesen a havas pálya is kellett, ami nem csúszott-kivéve a végét. (Kesztyű nélkül, pulóverekben és egyenlőre csak 3-kat lőttem ki. Jól ment!!!)

Ma nyitottam egy borítékot. Az a címe, Még egy ló. Pár ezer forintot ma bele tudtam tenni. Már csak 190 és pár ezer forint kell a második lóhoz. Hisz lovasíjászathoz nem kell olyan kitűnő ló.
Kettő lovat bér tartani nem olcsó. Valószínűleg akkor én is saját magam kezdem el tartani a lovakat. Majd meglátjuk miként lesz.

Utólag:
Katie and Lebe .... Mondjuk ezt sok hazai katonai hagyomány őrző is végre tudja hajtani.  Csak -csak nem tudom miért. Belinkelem. Pedig még jobban is lőnek, sőt akár más fegyvert is használnak....
Egyik barátom jut eszembe. Óh a tanyán már olyan jól megy a szár nélküli ló irányítás, menjünk ki így a terepre. Ott viszont sok inger éri a lovat. Baleset lett a vége de ő és a lova megúszta. Állítólag csak a nyerge tört szét.
Jómagam nem kérek -!- ennyit a lótól..... Nem izgat.

2012. február 20., hétfő

Olvasás

Kiolvastam Popper Indiáról szóló könyvét. Előtte még pár könyvet elolvastam tőle, ami érdekelt. Nincs több könyv amit írni fog. A könyv becsukása nehezen ment. Eltelt egy perc. A könyv még nincs becsukva. Jó életem lesz? Kérdezem önkéntelenül. Válasz nincs. Még fél perc várakozás aztán becsuktam és eltettem. A P betűknél megtaláljátok.....

Az új könyv amit olvasok Lukianosz írta. Ilyen szép címe van, Ikaromenipposz. Megelégelte a bölcselők egymással ellentétes válaszait és úgy döntött ő maga megy fel. Idézem:
"Főként az volt a kibírhatatlan, hogy amit az egyik állít, semmiben sem egyezik azzal, amit a másik tanít;minden állításuk ellentétes, és ádáz harcban áll a másikéval, s mégis mindegyik elvárta tőlem, hogy csak neki higgyek, és a saját igazának akart megtéríteni."
Kíváncsi vagyok mi lesz a vége.

Buddha azt mondta ne foglalkozz azzal honnét jössz és hová tartasz. Igaza van és ezt egyre jobban be is tudom tartani. Fel kell ülni a lőra és menni kell. Meg kell fogni az íjat és a kettlebellt aztán használni kell. Ennyi. Legalábbis nekem, mert úgy érzem ezért vagyok itt. 

2012. február 19., vasárnap

Zene, ősök, természet

Hedningarna-Tass'on Nainen
Hedningarna-Heila
Art Sava-Mongolia (Ennek csak az eleje tetszik. Viszont a képek végig fantasztikusak.)
Ulla Pirttijarvi-"Ruossa Eanan"

Másfél óra átmozgatás

SMR system, Dikul hátprogramja, nyújtás, török felállás és szélmalom rávezető súly nélkül, indian clubbell.

Az elmúlt hetekben, hónapokban használtam dupla 32 kg-ot. Az elkövetkező hetekben dupla 24 nél nagyobb súlyt nem fogok használni. 2 hét múlva ismét előveszem Tombolót és Seregrontót -a 13 kg-os buzogányok- hisz velük még nem fejeztem be a játékot. Régebbi olvasók emlékezhetnek, 100 shield cast -"fej körüli körzés"- a célom velük.

2012. február 17., péntek

2012. február 16., csütörtök

Nyitni kék, utolsó téli talajíjászatok

Ma melegben íjásztam. Plusz egy fokot mutatott a hőmérő. 
Egy lövésem igen érdekesre sikerült. A nyílvessző hegye benne maradt a táblában a vesszőtest pedig kirepült. Ez nem megszokott.
A céltábla bepakolásakor megszólalt a madár is -nyitni kék.
Gusztáv hullajtja a téli szőrét. (A szárnyékukat jól szétszedték de még áll.)
Még a télen írtam, hogy a déli gyümölcsöket kizártam. Csak annyi van amennyit nyáron eltettem. Zöldségnél is ügyeltem erre. Paradicsom nem volt csak paradicsomlé ami nyáron lett eltéve stb.  Ha most benézek a spajzba azt mondom jól állok. Egyedül a tea amiről nem mondok le -származzon bármely messziről.
A táplálékkiegészítőkről annyit, sok-sok hónapja nem használok.

Матерь Сва и Славянские барабаны - Дева - воин

2012. február 15., szerda

Kazah sasos vadászat, kelta hagyományok

Kazah eagle hunting  (Nagyon jó felvételek!)

Az elmúlt napokban kicsit beleástam magam a kelta hagyományokba. Érdekes, hogy míg a mongolban például a pásztor szó -ard- kifejezi a pásztort, a népet - de ezt a tövet megtaláljuk a mongol ardag szilaj  stb. szavakban- addig például az ír nyelvben a fa -fid- tudós -fios -származik azonos tőről. (Vagy walesi gwydd és gwyddon ami jelent fákat és tudós férfiakat.) Amúgy jelenlegi tudásom alapján nem látom, hogy a magyar nyelvben ilyen mélyen benne lenne a lovas élet. (Megjegyzem nem vagyok nyelvész és sose volt erősségem a nyelvtan meg a nyelvek csak megtaláltak ezek a szavak.)
Caitlin Matthews:Kelta hagyományok könyvéből -Édesvíz kiadó, 2000- idéztem az ír és walesi szavakat. (A mongol szavakat Kara György: Mongol Magyar szótárából vettem.) Előbbiből idézem Szent Patrick "mellvértjét"-könyörgését:
172. oldal:
"Én ma felkelek
A menny ereje segítségével:
A nap fénye,
A hold csillogása,
A tűz ragyogása,
A villám sebessége,
A szél gyorsasága,
A tenger mélysége,
A föld biztonsága,
A szikla szilárdsága segítségével."

30 clean 2x24 kg-al

30 clean 2x24 kg-al

2012. február 12., vasárnap

Hangulat, zene, szellemiség

Ezek miatt linkelem be Sifu -?- shaolin chi kung edzését.

Kettlebell Miskolc

Időrendben.
Szabolcs megejtette az első szakításokat 24 kg-al. László pedig az első katonai kinyomásokat 24 kg-al.
Eszter végrehajtotta a Tiszaújváros Challenget-I/A, 12 kg-al, 54 perc alatt. A kézcseréknél 10 s hídtartást tett be. Ő az első akiről tudok, hogy teljesítette.

2012. február 10., péntek

Cikk ajánló

Már régebben is olvastam, hogy az ókorban a görögöknél használtak egy kettlebell szerű eszközt de nem akadtam a nyomára. A cikk írója ezt is érinti aminek különösen örülök. Ezen kívül sok más dolgot is megtudhatsz az ókori edzésről. Egy szó mint száz érdemes elolvasni.

Múlt, jelen

J. Roth: Radetzky induló könyvéből:
"Akkoriban a nagy háború előtt, még nem volt teljesen mindegy, hogy egy ember él-e vagy meghalt. Hogyha valaki a halandók sorából kihullt, nem lépett azonnal egy másik a helyére, hogy a halottat elfeledtesse, hanem a helyén hézag maradt.
Mindennek ami nőtt, sok idő kellett a növéshez. És mindennek, ami elpusztult, sok idő kellett, hogy elfeledjék. Az emberek abban az időben emlékeikből éltek, mint ahogy ma abból a képességből élünk, hogy gyorsan és erélyesen el tudunk felejteni mindent."

2012. február 8., szerda

Lovaglás, kettlebell

Tegnap könnyed másfél órát lovagoltam. Ennek ellenére később mind a kettő térdem "izzott". Sőt! Ma reggel igen nagy bal fenéklázzal ébredtem.

Tegnap Eszter elhozta hello Kittys, Angry Birds kettlebelljét. Nagyon jó!

2012. február 7., kedd

4. év

Immár a negyedik évet kezdtem meg a blogommal -2009 január 9. kezdtem vezetni.
Nagyon sokat gondolkodtam ezen a bejegyzésen. Született pár variáció. Arra is gondoltam nem írok semmit. Aztán úgy döntöttem egy érzést  -nem tudom másnak nevezni- megosztok a négy évből.

2010-ben, -február végén vagy március elején- épp amikor a kocsival a tanyára hajtottam be, a következő gondolat jött hozzám.
Most már azon régiek közé ülhetek -eddig az állók között voltam- akik a tűz körül ülnek-eddig nem volt tűz. De szavam még nincs-nem szólhatok.
(Ekkor már vagy tíz vagy kis híján tíz éve -attól függ miről van szó- íjásztam, lovagoltam, lovasíjásztam és már túl voltam jópár nehéz túrán stb..)

Igaz-e vagy se. Ki tudja azt megmondani. Mindenesetre egyetértek azzal az íróval aki szerint egy Istennel, manókkal, tündérekkel ... teli világban jobb élni, mint a szürke, racionális, materialista világban. (Jobb hinni egy tündérekkel , manókkal teli világban....)

Téli talajíjászat

Nagyon élvezem!
Amíg lövök mindig leveszem a kesztyűt. A mai nem ment jól. Mindig láttam hova mutat a nyílvessző hegye és ez zavar. Nem vesszőheggyel célzok hanem érzésből. Körülbelül 20 lövés kellett mire ráéreztem. Így 10 lépésnél messzebbre nem merészkedtem. 3/3 találattal fejeztem be.
Ma még vár rám 2 óra tereplovaglás. Ki akarok próbálni egy oroszoktól hallott módszert. 3 réteg színes  újságpapírt teszek a talpam alá.

Apámnak sikerült valami monumentális műkőtömböt egybe legyártania. Mondta legutóbb négyen kevesen voltak rá ezért segítsek már holnap arrébb tenni. (Biztos a megrendelő tervezőasztalán jól mutatott.)

Anno amikor még szedtem vitaminokat az egyik cégnél bejelöltem, hogy kérek tájékoztatót. Tegnap megjött a téli katalógus. Ezeket mindig gondosan átnézem aztán gondosan nem rendelek semmit. Az utolsó lapján találtam egy jó sztorit.
Gál László, aki első magyarként ért fel a Lhoce csúcsra -8516 m- oxigén palack nélkül, épp arról mesélt , hogy 7900 m-en a IV-es táborban -35 fokos hideg volt és nagy szél fújt. Valaki közbeszól:
-És ott kinn aludtak?
-Természetesen nem, hanem sátorban.

Még alszok rá párat de normálisabbnak tartom ha a blogomat átírom Bajzáth Attilára. Meg akkor már felteszek egy másik képet....

2012. február 6., hétfő

Erő vagy sebesség?

Thiery Sanchez blogján találtam  az alábbi érdekes cikket:

“If you don’t know what your weaknesses are (c’mon…look with your mind’s eye right in front of the non-world record realization), you can ask a critical training partner, video yourself doing heavy training or meet lifts, or do a test, as suggested by the late, great Dr. Mel Siff.
Get in either a push-up or standing high jump position. On the first try, lower yourself quickly and then explode up. Measure how high your hands or feet come off the ground. On the second try, lower yourself and pause at least three seconds at the bottom and then spring up. Measure the height off the ground of your hand or feet again. If you can jump higher with the rebound (using the stretch reflex), you need more strength work. If you go higher from the pause, you need to work on your speed. “

2012. február 5., vasárnap

Korai vagy elő magyarok hitvilága

Régebben a magyarok korai története érdekelt, Aztán belefáradtam a sok elméletbe, az adott források különböző értelmezésébe. Rosszabbik esetben forrás sincs megadva. E helyett egyre inkább a hitük felé fordultam.
Azt ma már szinte minden kutató elismeri, hogy a magyarok őseit a hunok között kell keresni, Így a hunokra vontakozó, vallási életükről szóló forrásokat a magyarokra is lehet vonatkoztatni.
Külön felhívom a figyelmet Obrusánszky Borbála-Marácz László: A szkíta népek hitvilága című könyvre -igazából több tanulmány "gyűjteménye". (Hun-Idea, Budapest, 2010) Ebben a könyvben kimutatják a kutatók a kereszténység valamilyen ágát vagy manicheizmust vagy zoroaszter vallást -attól függően melyik században járunk- az eurázsia nomádoknál.
A fennt említett könyvben Winkler Gusztáv felteszi a kérdést tanulmánya végén-68.o.:
"De akkor miért írnak (főként külföldi) krónikák a "honfoglaló" magyarok erélyes módszerekkel történő keresztény hitre térítéséről, a "pogány" lázadásokról?"
Eddig ők. Most jövök én.
Akik pogány szokás szerint kutak mellett áldoznak, vagy fákhoz, forrásokhoz és kövekhez ajándékokat visznek, bűnükért egy ökörrel fizessenek.

Dasxuranci krónika II. könyv 26. fejezet:
Előzményként annyit érdemes tudni ez a krónika a kaukázusi albánok történetével foglalkozik.
A II. könyv 26. fejezet előzménye "Dzsuansher, albán fejedelem, aki 662-ben legyőzte a kazárokat, majd 664-ben szövetséget köt a hunokkal s feleségül veszi Alp elteber, hun fejedelem lányát (II. 26, p. 122), 681-ben tisztázatlan körülmények között meghalt. Halálát a hunok meg akarják bosszulni, de Varaz-Trdat fejedelem, Dzsuansher utódja ekkor keresztény hittérítőket küld a hunokhoz, hogy a hadjárattól eltérítse őket. A hittérítő albán püspök, Iszrayel társaival 682-ben érkezik a hunok fővárosába (más hun falvakról és városokról is beszámol a krónika). A krónika egy szemtanú hitelességével tudósít a hunok életéről, környezetéről, szokásaikról (Szalmási Pál fordításában)"- a virtus.hu oldalról
Alább idézem a részleteket, szintén a virtus.hu oldal A Kaukázusi albánok és a sztyeppei népek cikkéből:
„A tűznek és a víznek mutattak be áldozatokat, és az utak bizonyos isteneinek, imádták a holdat és mindenféle teremtményt, amely rendkívülinek tűnt a szemükben...
„a napot és a holdat imádjátok, …
a vizeknek visznek áldozatot, …
a sűrűlombú fáknak mutatnak megszentelt áldozatot, …
sárkánykígyók (örm. visap) arany és ezüst ábrázolásait aggatják magukra.”
„A magas és sűrűlombú tölgyfák közül (amelyek az utálatos Aspandiatnak voltak szentelve, ezek mellett mutattak be neki lóáldozatokat, a lovak vérét a fákra loccsantva, a ló fejét és a bőrét pedig a fák ágaira aggatva) megparancsolta a püspök, hogy vágják ki azt, amelyik (mintegy) a feje és anyja volt az összes többi magas fának, és amelyet a hunok országában sokan imádtak, közöttük a fejedelem és a főemberek is, mivel isteneik megváltójának, életadójának és minden javak adományozójának tartották. Amikor híre ment, hogy parancsot adott az óriások (-nak szentelt) hatalmas fa kivágására, amellyel mindannyiuk vesztére botránkoztak, a varázslók, táltosok és bűbájosok a főtáltossal együtt jajveszékelésben törtek ki…”

Jelenleg ennyi áll rendelkezésemre de az egyezés így is szembetűnő. Ezzel szemben például a voguloknál, osztjákoknál -most írhatnék finnugor nyelvcsaládot de az elég rossz lábakon áll, Hollandiában már rég megszüntették-  medveének, medve áldozat található. Ezenkívül rengeteg bizonyíték szolgál arra, hogy a hunokhoz van közünk. De ennek az írásnak most nem ez volt a célja.
Úgy gondolom ha voltak is olyan magyarok akik a kereszténység valmilyen ágát gyakorolták nem ők voltak a többségben.
A fekete és fehér magyarok kikről a kortárs Adomarus Cabbanensis is ír majd esetleg egy másik írás tárgya lesz.

Végezetül egy idézet Mo Sixin dharma király: Panaszdal az állandótlanságról manicheus szövegéből -A szkíta népek hitvilága, 95.o.:
"Messzire kell hagynunk a rajongó, hő szeretést is,
Elnyugodott elmével időzni jó tanításnál."

Utólag: A szkíta népek hitvilága könyv 118. oldalán megemlítésre kerül a Dasxuranci krónika és a tanulmány szerzője felhívja a figyelmet a benne található pogány hun szokásokra. Azonban szerintem ezt jobban és részletesebben ki kelett volna emelni....


2012. február 3., péntek

Téli lovaglás

Tegnap ebben a minusz tizenegynehány fokban lovagoltam.
Nem akartam, hogy a természet, az erdő megtréfáljon ezért felvettem egy harmadik zoknit is. A birkabunda mellény még a fogason pihen.
Az egyik domb tetején viszonylag nagy szelet kaptunk. Innétől kezdve hosszabb-rövidebb ideig feltettem a sálat arcvédőnek.
Induláskor a kocsi hőmérője -10 C-ot mutatott, a tanyánál.
Hihetetlenül jól esett a lovaglás. Nagyon rég lovagoltam ilyen hidegben.
Amúgy Gusztáv és Csillag ba... a hidegre. Amikor ki akartam vezetni épp "acsarkodtak". Mondta Bandi egész nap ezt csinálják.
A hevedert a szokottnál kicsit jobban meg kellett húzni. Ebből arra következtetek fogyott Gusztáv.

Az előzményeket hagyjuk. Mondom Szabolcsnak majd kettő órát lovagoltam kinn a természetben.
Ezutűn úgy rámnézett , mint aki más Galaxis bolygójáról jött.
Kis csend. (Szó elszáll, hang fenn akad mondja a költő.)
"-Majd kinövöd."

Ha több órát kinn lennék naponta akkor nem lenne olyan vészes ez az idő.

2012. február 2., csütörtök

Hideg

Az 1990-es évekből feldereng egy híradás. A riportban mondták milyen nagy hideg várható az elkövetkezendő napokban Moszkvában. Megkérdeztek egy moszkvai járókelőt mit kell ilyen nagy hidegben csinálni?
"- Még több vodkát kell inni."

2012. február 1., szerda

Kedd és szerda

Kedd:
Íjászat -2 fokban kesztyű nélkül. Nem volt probléma. Sőt! Nagyon jól ment. 15 lépésről ballal legtöbbször 3-ak találtak a 30 centis korongba.
2 óra lovaglás. Gyönyörű a havas táj. Nyugalom és csend van odakinn. Mire visszaértem az öltözőben a bakancsom kicsit hozzáfagyott a padlóhoz. A kocsi -3 fokot mutatott.
A tanyára új ló érkezett. A nevét még mindig nem akarom elhinni. A ló neve -az útlevele alapján: Formás Felügyelő.
Szerda:
Bár a vállam rendben ez az edzés még más lett.
2x13 kg-os buzogánnyal felvétel. 10x10.ismétlés. Felvétel résznél kis ideig megtartottam a buzogányt.
2x13 kg-os buzogánnyal swing. 2x 30 ismétlés.
Edzés össz ideje 23 perc-ebben nincs benne az előkészület, csak a fennti kettő gyakorlat.(A testsúlyom 58 kg.)

Gerundium, a magyar buzogány

Gorján Gábor hívta fel a figyelmemet a gerundiumra. Amit szerintem nyugodtan lehet magyar buzogánynak nevezni. Rögtön nekiálltam kutatni. Ki...